Reis online mee naar doopsgezind Indonesië

Van 22 augustus t/m 2 september a.s. (DV) gaan enkele leden uit onze gemeente op bezoek bij verschillende Gemeenten en projecten in Indonesië. Vanuit de Indonesië-commissie van de ADS gaat er ook een vertegenwoordiger mee. Hij is bekend met deze gemeenten want hij is er al vaker geweest. We gaan de projecten bezoeken die wij als Gemeente ondersteunen:
 Vier studenten die theologie studeren aan de christelijke Duca Wacana universiteit in Yogjakarta
 Vredesonderwijs op zondagscholen in Surakarta (de oude naam is Solo)
En we gaan de opbrengst van de “talentenactie” € 2.450,– symbolisch overhandigen. Dit geld wordt gebruikt voor materialen die nodig zijn voor een mobiele kliniek bij een ziekenhuis op west Java. Het echte bedrag zal overgemaakt worden via de bank.

De Mennonieten kerken zijn sterk gericht op het stichten van vrede. Daarvoor zoeken ze bewust contact met andere geloven. Belangrijk is om eerst zelf te beseffen wat Vrede voor je zelf is. Graag willen we leren en zien hoe dit in de praktijk gaat.

Sinds januari 2017 heeft onze Gemeente contacten met Doopsgezinde Gemeenten in Indonesië. Deze zijn vooral op Java. Deze contacten gaan via de GKMI (Gereja Kristen Muria Indonesia). De GKMI bestaat uit ongeveer 56 Gemeenten en 19.000 leden. De meeste Gemeenten zijn op midden Java rond de oude vulkaan Moria. Men is actief bezig met gemeente groei en stichting van nieuwe Gemeenten. Stichten van vrede met anders gelovigen is heel belangrijk. We gaan ook op bezoek bij Gemeenten van de GITJ (Gereja Injili di Tanah Jawa) De eerste Gemeente is gesticht in 1851 door de Nederlandse zendeling Pieter Jansz in Jepara. Later waren er ook zendelingen uit Duitsland, Rusland en Zwitserland. De GITJ bestaat uit ongeveer 110 Gemeenten en 40.000 leden. We gaan hier op bezoek bij Gemeenten van de JKI (Sinode Jemaat Kristen). Deze 155 Gemeenten met rond 40.000 leden zijn meer charismatisch. De drie synodes werken samen en zijn allen lid van de wereldwijde MCC (Mennonite Centra Committee). Zij organiseren samen de wereldwijde Mennonite conference in juli 2021 in het Holy Stadion, megakerk, in Semarang (12.000 zitplaatsen).
We reizen met een busje. Geregeld rijden mensen van Gemeenten een stuk met ons mee.
We overnachten drie keer in een hotel. De andere nachten bij gastfamilies.
( Er is in Indonesië licht van 6-18 uur met nauwelijks schemering)

Reisschema:

Om een beetje mee te reizen met onze Indonesië-gangers en betrokken te zijn bij wat ze doen, onderstaand schema, van vertrek tot thuiskomst
Donderdag 22 augustus Vertrek 4.30 uur
Reis naar Indonesië (via Singapore)
Vlucht SQ 323 / vertrek 10:25 Ouddorp
Amsterdam Schiphol Airport
Vrijdag 23 augustus Aankomst Singapore 5.55 uur
Vlucht naar Semarang
Vlucht SQ 5102 8:30 uur
Aankomst Semarang 9:40 uur
Eten met leden GKMI Changi Airport / Singapore
Semarang Achmed Yani Airport
Semarang
Zaterdag 24 augustus Bezoek aan GKMI kantoor
– Berita GKMI
– Radio Station van GKMI. Interview?
Bezoek JKI kerk Holy Stadium / sociaal programma / Gaan we aan meedoen
Rondkijken in Semarang
Vertrek naar Kudus Semarang Kudus
Zondag 25 augustus Bezoek aan kerk GKMI 6.00 uur
Bezoek aan kerk GITJ 7.30uur
Bezoek aan ziekenhuis RS MARDI RAHAYU.
Gaat uit van DG kerken, 500 bedden
Reis naar Jepara , lunch met synode bestuur GKMI
Bezoek aan GITJ, pastor Danang
Bezoek aan vissers en hout bewerkers coöperatie, BBQ op het strand met vissers Kudus Jepara
Maandag 26 augustus Bezoek aan dorpen Damarwulan and Tempur op Moria berg.
– Bezoek aan kerkleden en koffie coöperatie
– Vrije tijd en bezoek van omgeving Damarwulan
Dinsdag 27 augustus Bezoek aan STAKWW Pati (Mennonite Seminarie).
Lange dag in busje. Gem. snelheid 30 km. uur Tempur naar Pati
Woensdag 28 augustus Bezoek aan Peace Children Project / GKMI Surakarta
Ontmoeting met jongeren van GKMI Solo
Bezoek aan Moslim gemeenschap
Surakarta (Solo)

Donderdag 29 augustus Reis naar Yogyakarta
Bezoek aan hindu tempel Prambanan
Bezoek aan Duta Wacana Christelijke Universiteit
– ontmoeting met studenten die we ondersteunen
– workshop vredestheologie
– bezoek aan slot Vredeburg
– winkelen op traditionele markt Yogyakarta
Vrijdag 30 augustus vlucht naar van Yogakarta naar Jakarta
Bezoek aan Mobile Clinic via GKMI Anugerah Yogakarta Airport
Jakarta
Zaterdag 31 augustus Bezoek sociaal project GKMI church / Sightseeing Jakarta / Samenzijn bij gastfamilie Jakarta
zondag 1 september Kerkdienst / GKMI Anugerah
Samenzijn met de Gemeente in Djakarta
Vertrek naar Singapore SQ0963
18:05 uur
Aankomst in Singapore 20:55 uur
Vertrek naar Amsterdam SQ0324 23:55
Jakarta
Soekarno-Hatta Jakarta International Airport
Changi Airport / Singapore
Maandag 2 september Aankomst op Schiphol 07:15 Amsterdam